افتتاح دو واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز

افتتاح دوواحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهور
با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور  و مدیران ارشد کشوری، تولید کننده انواع محصولات آرایشی و بهداشتی  با نام آرای سان رونیکا و یک واحد تولید کننده انواع پوششهای ضدحریق و عایق سرد با نام  بهسازان توسعه آرمان به بهره برداری رسید .
  رئیس جمهور در بیست و سومین هفته افتتاح طرحهای ملی و توسعه ای در مناطق مختلف کشور،۵۸طرح عمرانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را با سرمایهگذاری ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، ۴۳۴ میلیون یورو و ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار افتتاح کرد که  دو مجموعه تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز نیز از جمله  این طرح ها بود که توسط استاندار فارس، منطقه ویژه اقتصادی شیراز و دیگر مقامات ارشد استان فارس افتتاح شد .
* آغوش مناطق ویژه اقتصادی و آزاد ما بروی تمام سرمایه گذاران باز است
رییس جمهور با حضور ویدیو کنفرانسی در آیین افتتاح طرح های مذکور عنوان کرد : مناطق آزاد  و همچنین مناطق ویژه ما در سراسر کشور ، از آغاز دولت تدبیر و امید چهره دیگری به خودش گرفته اند . دکتر حسن روحانی گفت : ما در شرایط تحریم امروز راهی جز فعال کردن سرمایه های  اقتصادی کشورمان نداریم. کشور ما کشور بزرگ و پهناوری است و منابع بسیار عظیم و بزرگ ، آب و هوای متنوع و امکان سرمایهگذاری در حوزه های مختلف در این کشور وجود دارد ؛ ضمن اینکه همه استانداران و همه مدیران مناطق آزاد و مناطق ویژه این آمادگی جذب سرمایه های داخلی و خارجی و تبدیل آن  به کالا یا خدمات را دارند .
 وی اظهار کرد : اینکه ما در یک هفته قادریم ۱۵ هزار میلیارد تومان طرح افتتاح کنیم به معنای زنده بودن و تحرک کشور و نیز به معنای آن است که مامیتوانیم مسیر سرافرازی و رشد و توسعه کشور را ادامه دهیم.
رییس جمهور  با اشاره به اینکه افتتاح طرح های تولیدی زمینه ساز ایجاد اشتغال بوده و در موازات آن  می تواند به رونق صادرات نیز کمک کند ، اظهار داشت : آغوش مناطق ویژه اقتصادی و آزاد ما بروی تمام سرمایه گذاران باز است و سرمایه گذاران می توانند با شرایط سهل تری نسبت به سرمایه گذاری در این مناطق اقدام کنند . وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر رونق تولید در هفته دولت گفت : سه قوه موظف هستند در راستای رفع موانع تولید همکاری کرده و  مشکات پیش روی سرمایه گذار و فعالان عرصه تولید را حل و فصل کنند .
*مشاور ر رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:منطقه ویژه اقتصادی شیراز، قابلیت های منحصر به فردی دارد
مشاور ر رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این آیین سرمایه گذاری ارزی این طرحها را ۴۳۷ میلیون یورو بیان کرد و افزود: باافتتاح این طرح هادر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برای ۴ هزار و ۴۱۳ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.
مرتضی بانک در منطقه ویژه اقتصادی شیراز کارخانه آرایسان رونیکا جهت تولید سبد کاملی از محصولات آرایشی و بهداشتی و شوینده با ظرفیت تولید ۷۵ هزار تن در سال در ۱۹ خط تولید با سرمایه گذاری بالغ بر 810 میلیارد تومان آماده بهره برداری است.
مرتضی بانک با اشاره به افتتاح واحد تولید کننده لوازم آرایی و بهداشتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز کفت : این واحد تولیدی با بکارگیری فناوریهای روز برای ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده و در آینده نزدیک محصولات تولیدی این واحد، جایگزین بخش قابل توجهی از واردات کشور خواهد شد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه با معرفی شرکت بهسازان توسعه آرمان گفت: واحد تولیدی بهسازان توسعه آرمان با سرمایه گذاری آقای مجید بهرامی با حجم سرمایه گذاری 200 میلیارد ریال داخلی  و سرمایه گذاری ارزی۵میلیون دلاری به تولید انواع پوششهای ضدحریق و عایق سرد اختصاص دارد.
بانک بیان داشت:  ظرفیت تولید این واحد ۱۱۰۰۰ تُن پوشش ضد حریق و ۴۵۰۰۰ تن عایق سرد است و راه اندازی این کارخانه اشتغالزایی ۷۰ نفره به دنبال دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: شرکت صددرصد خصوصی توسعه صنایع و صادرات فارس به عنوان سرمایه گذار مسول منطقه ویژه اقتصادی شیراز است.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه در این منطقه از سال ۷۹ باصرف صدها میلیارد تومان سرمایه گذاری  خصوصی، زیرساخت های لازم برای استقرار واحدهای تولیدی ایجاد شده افزود: منطقه ویژه اقتصادی شیراز، قابلیت های منحصر به فردی دارد و زیرساخت‌های گردشگری و شهر سلامت و نیز شهر دانشگاهی از جمله پتانسیل‌های منحصر به فرد این منطقه است.
*استاندار فارس: منطقه ویژه اقتصادی شیراز یک ظرفیت  بسیار خوب برای فارس و شیراز است
استاندار فارس نیز در آیین افتتاح طرح های تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت : از ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید تاکنون ۴۰ واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز راهاندازی شده است.
عنایت الله رحیمی، عنوان کرد : 10 واحد تولیدی دیگر نیز در  منطقه ویژه اقتصادی شیراز در دست اجراست که امیدواریم تا پایان دولت این طرح ها نیز  آماده بهرهبرداری شده و زمینه اشتغال بیشتری در این منطقه فراهم شود .
وی، منطقه ویژه اقتصادی شیراز را یک ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب برای فارس و شیراز دانست و گفت: با توجه به فراهم بودن زیرساختهای لازم در منطقه ویژه اقتصادی شیراز و همچنین اتصال این منطقه در آینده نزدیک به راه آهن و تسهیلات و امکاناتی که قانون در این مناطق در نظر گرفته، سرمایه گذاری در آن میتواند سودآوری مناسبی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی به دنبال داشته باشد.
*مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز: منطقه ویژه اقتصادی شیراز ظرفیت جذب چندین برابری سرمایه گذار را دارد
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز هم در این آیین با اشاره به قابلیت ‌های منحصر به فرد منطقه ویژه اقتصادی شیراز اظهار داشت: این منطقه در زمینی محصور به وسعت ۱۳۰۰ هکتار در جنوب شرقی شیراز ایجاد  و به 6 فاز تقسیم شده است.
نادر طیبی با بیان این که تمامی زیرساخت های فاز یک و دو جمعاً به وسعت ۳۰۰ هکتار مهیا است افزود: زیرساخت های فاز ۳ به وسعت ۲۹۰ هکتار با پیشرفت ۴۰ درصدی در حال اجرا می باشد.
این مقام مسول، با یادآوری آن که اسناد مالکیت کل اراضی با پرداخت حقوق دولتی به نام این منطقه صادر شده است بیان داشت: این منطقه با جا نمایی مناسب تنها منطقه ویژه کشور است که در کنار کلان شهر شیراز و با فاصله کمتر از ۱۰ کیلومتری از فرودگاه بین ‌المللی شهید دستغیب واقع شده است.
 به گفته وی، منطقه ویژه اقتصادی شیراز زیر ساخت های مناسبی برای بخش تجاری ایجاد کرده که از جمله آن می توان به زیرساخت هایی همچون 30 هزار متر مربع انبار مسقف، یک هکتار انبار کانتینری و ۲۵ هکتار انبار رو باز اشاره کرد.
طیبی به سایر پروژه های در دست اجرا و مشارکت های این منطقه اشاره کرد و گفت: عملیات اجرای زیر ساخت شهر بین المللی گردشگری و سلامت پارس با هدف توریست درمانی و گردشگری سلامت به مساحت  ۹۰۰ هکتار آغاز شده است.
وی  نمایشگاه بین المللی و صندوق پژوهش و فناوری را از دیگر ظرفیت های این منطقه اعلام کرد.
طیبی با اشاره به وجود 62 کارخانه فعال و 70 کارخانه در حال ساخت در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به این نکته اشاره کرد که منطقه ویژه اقتصادی شیراز ظرفیت جذب چندین برابری سرمایه گذار را دارد اما این مهم به شرط  همکاری شرکت های خدمات رسان و دستگاه های اجرایی است.
وی در توضیح بیشتر گفت: از عمده محدودیت ها و مشکلاتی که بر سر راه جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی شیراز وجود دارد، کمبود زیر ساخت هایی همچون آب و برق است که در مسیر جذب سرمایه گذار و جهش تولید، مشکلاتی را ایجاد کرده است.
طیبی خاطر نشان کرد: با وجودی که طبق ماده 18 قانون چگونگی تشکیل مناطق ویژه، سازمان های مسئول ایجاد زیرساخت همچون مخابرات، آب ، برق، گاز و ... باید  تا درب ورودی مناطق ویژه و شهرک ها و نواحی صنعتی، زیر ساخت ها را آورده و تحویل دهند تا این مناطق شبکه داخلی زیرساخت ها را اجرا نمایند اما سازمان های مذکور به این مهم عمل نکرده و عملاً با این وضعیت امکان توسعه و جذب سرمایه گذار به کندی انجام می شود.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز تاکید کرد: دست یاری به سوی تمامی سازمان های مذکور دراز کرده و درخواست می کنم برای برای تحقق شعار جهش تولید، اشتغال، رونق تولید و کاهش نرخ بیکاری این زیرساخت ها را در اختیار منطقه ویژه اقتصادی قرار دهند تا بتوانیم با خیال راحت نسبت به جذب سرمایه گذار در این منطقه اقدام نماییم.
طیبی تصریح کرد: با وجود این محدودیت ها و شرایط کرونایی، در مدت اخیر بیش از 35 مورد سرمایه گذار جذب کرده ایم این در حالی است که در صورت تامین زیرساخت ها این تعداد قابل افزایش چندین برابری است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در خصوص پروژه های افتتاح شده در این جلسه گفت: این دو کارخانه شامل شرکت آرای سان رونیکا تولید کننده انواع لوازم آرایشی و بهداشتی و نیز شرکت بهسازان توسعه آرمان، تولید کننده انواع پوشش های ضدحریق و ضدسرما می باشد.
وی در بیان جزئیات این پروژه ها گفت: شرکت آرای سان رونیکا، کارخانه تولید کننده انواع لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد که در زمینی به مساحت 31 هزار متر مربع احداث شده است.
وی با بیان اینکه زمین کارخانه مذکور در سال 1391
واگذار شده ادامه داد: میزان سرمایه گذاری داخلی این پروژه شامل هزار میلیارد ریال آورده سرمایه گذار بدون دریافت تسهیلات و نیز یک میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی است.
به گفته طیبی ظرفیت تولید این کارخانه ۱۱۳ هزار و ۳۵۰ تن انواع محصولات شوینده، آرایشی و بهداشتی است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز بیان داشت: تولیدات این کارخانه در فاز اول شامل شامپو و مایع دستشویی و نرم کننده موی سر و در فاز دوم شامل مایع ظرفشویی، مایع لباسشویی، شامپو فرش و موکت و مایع شیشه پاک کن است.
وی با بیان اینکه پروژه مذکور اشتغال مستقیم ۳۰۰ نفری و اشتغال هزار نفری به صورت غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد، اضافه کرد: پروژه دیگری که فردا افتتاح خواهد شد پروژه بهسازان توسعه آرمان است که زمین آن به وسعت ۸ هزار متر در سال ۹۷ واگذار شد.
به گفته وی تولیدات این کارخانه، انواع پوششهای ضدحریق و عایق سرد است که با حجم سرمایه گذاری 200 میلیارد ریالی داخلی و سرمایه گذاری ارزی ۵میلیون دلاری احداث شده است.
طیبی اظهار داشت: ظرفیت تولید این واحد صنعتی ۱۱۰۰۰ تُن پوشش ضد حریق و ۴۵۰۰۰ تن عایق سرد است و میزان اشتغالزایی آن ۴۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر به صورت غیر مستقیم می باشد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به پیشرفت پروژه دیگری در این منطقه و پیش بینی افتتاح آن در پاییز امسال گفت: سردخانه ۱۷۰۰۰ تنی شرکت پارس میوه شیراز با ظرفیت زیر صفر درجه تا ۲۵۰۰۰ تن پروژه دیگری است که به زودی تکمیل و قرار است در آذرماه به بهره برداری برسد.
وی گفت: میزان سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه تا کنون بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال بوده است.
به گفته طیبی در سال ۹۲ زمینی به متراژ ۱۶هزار متر مربع برای ساخت این پروژه واگذار گردید و با تکمیل آن برای ۱۰۰نفر اشتغال زایی خواهد شد.

بلاک گالری تصاویر

آمار بازدید

56.22K
6.55K
214
3791
9.71K