حضور استاندار فارس در منطقه ویژه اقتصادی شیراز

حضور استاندار فارس در منطقه ویژه اقتصادی شیراز جهت افتتاح و کلنگ زنی چند طرح تولیدی - صنعتی همزمان با دهه مبارک فجر
5 طرح سرمايه گذاري تولیدی در منطقه ويژه اقتصادي شيراز با اعتبار حدود 500ميليارد ريالي و اشتغالزايي  595 نفري افتتاح و يا كلنگ زني شد.
به گزارش سرويس اقتصادي «خبرجنوب»، در اين مراسم كه با حضور استاندار فارس، معاون و مديران حوزه هاي اقتصادي استانداري، ریيس و معاونين سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، ریيس سازمان مديريت و برنامه ريزي و تني چند از ديگر مديران و معاونين دستگاه هاي اجرايي برگزار شد، 3 طرح توليدي افتتاح و كلنگ 2 طرح ديگر به زمين زده شد.
نادر طيبي مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي شيراز درخصوص اين طرح ها گفت: فاز دوم توليد انواع ورق هاي كامپوزيت در شركت تضامني سياح فر و خان داداش از جمله طرح هايي است كه با حضور استاندار محترم فارس با اعتبار 350 ميليارد ريال افتتاح شد.
وي با بيان اينكه اجراي طرح مذكور از سال 94 آغاز شد، افزود: اين فاز منجر به توليد سالانه 2 ميليون مترمربع انواع ورق هاي كامپوزيت مي شود.
وي بيان داشت: 245 ميليارد ريال از اعتبار اين طرح، آورده مجري و مابقي تسهيلات بانكي است.
طيبي به افتتاح شركت ممتاز طب سيناپارس (دكتر نيك عهد) با هدف توليد انواع نخ جراحي جذبي و غيرجذبي اشاره كرد و گفت: اين شركت توانايي توليد سالانه 12 ميليون نخ جراحي را دارد كه با راه اندازي بخشي از اين پروژه (20 درصد ظرفيت) براي 25 نفر اشتغال ايجاد مي شود.
مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي شيراز، اعتبار هزينه شده براي اين طرح را 44 ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: اجراي طرح مذكور از سال 94 شروع شده و 32 ميليارد ريال آن آورده مجري و 12 ميليارد ريال تسهيلات بانكي است.
طيبي از ديگر طرح هاي شركت ممتاز طب سينا پارس را كلنگ زني فاز دو سرم سازي در اين شركت عنوان كرد و افزود: با بهره برداري از اين طرح در آينده براي 60 نفر اشتغال ايجاد مي شود.
وي با بيان اين كه طرح مذكور براي توليد انواع سرم هاي تزريقي با ظرفيت سالانه 6 ميليون سرم با اعتبار 60میلیاردی اجرا مي شود، گفت: 40 ميليارد ريال از اعتبار درنظر گرفته شده براي طرح مذكور از طريق اعتبارات بانكي و مابقي آورده مجري طرح تامین خواهد شد.
طيبي، افتتاح شركت پاك تهويه سبز (اکوكولر) جهت توليد انواع سيستم هاي تهويه مطبوع را از ديگر طرح هاي افتتاحي در دهه فجر عنوان كرد و گفت: كليه اعتبار 20 ميلياردي اين طرح از آورده مجري تامين مي شود و با اجراي آن براي 20 نفر اشتغال ايجاد خواهد شد.
به گفته وي، طرح مذكور ظرفيت توليد سالانه 500 دستگاه هواساز، 200 دستگاه چيلر و 500 دستگاه پكيج پشت ‌بامي را دارد.
مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي شيراز به كلنگ زني توليد انواع عايق هاي حرارتی اشاره كرد و گفت: شركت سامانه هاي نوين افرا مجري اين طرح است و توليد انواع عايق هاي حرارتی با ظرفيت سالانه 3 ميليون مقره در سال را در دستور كار دارد.
به گفته وي، اين طرح اشتغالزايي 400 نفره دارد و براي اجراي آن 1000 ميليارد ريال اعتبار از محل آورده مجري پيش بيني شده است.
به گزارش «خبرجنوب»، استاندار فارس در اين مراسم پاي صحبت مديران واحدهاي صنعتي نشست و قول مساعد براي حل مشكلات آنها را داد.
اسماعيل تبادار در شركت تضامني سياح فر و خان داداش پس از شنيدن سخنان مدير عامل اين شركت به سخنراني كوتاهي پرداخت و گفت: بايد از همه بنگاه هاي اقتصادي و واحدهاي توليدي علي الخصوص واحدهايي كه سهم خوبي از بازار داشته و توانايي تكنولوژي بالا به همراه اشتغال چشمگير دارند حمايت كرد و بخش زيادي از وقت مديران بايد صرف آن دسته از كارخانجاتي شود كه كاركرد مناسبي دارند اما برخي مشكلات اجازه فعاليت كامل را از آنها گرفته است.
وي در عين حال بخشي از مشكلات اقتصادي را خارج از حيطه اختيارات مديران استان دانست و گفت: برخي فعالان اقتصادي مباحثي را درخصوص مشكلات انتقال پول در سطح بين المللي مطرح مي كنند كه مسئولان كشور درصدد حل آن هستند.
تبادار تقاضاي برخي فعالان اقتصادي براي دريافت تسهيلات سرمايه در گردش با نرخ هاي پايين را از ديگر مواردي برشمرد كه نياز به مصوبه كشوري دارد.
استاندار فارس با بيان اين كه در خصوص ساير مشكلاتي كه در استان قابل حل است در كنار صنعتگران حضور داشته و به حمايت از آنها مي پردازد، تاكيد كرد: در مجتمع هايي كه افق بازاريابي، افقي روشن است و برنامه ريزي لازم صورت گرفته، شاهديم كه رونق توليد نيز وجود داشته و اشتغال موثري مهيا گرديده است.
استاندار فارس در ادامه  با تاکید بر ضرورت توجه به مسایل و مشکلات سرمایه گذاران و صاحبان پروژه های صنعتی و تولیدی گفت: باید زمینه را برای حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان در استان مهیا کنیم.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاران و کارآفرینان سختی هایی دارند که باید برای رفع مشکلات به کمک آن ها بیاییم افزود: سعی می کنیم حضور و سرکشی و ارتباط با سرمایه گذاران و کارآفرینان را بیشتر کنیم تا دسترسی بیشتر شود البته دسترسی تنها کفایت نمی کند، دسترسی باید بتواند مشکلات را حل کند که همه باید در این زمینه تلاش کنند.
وی ادامه داد: امروز در منطقه ویژه اقتصادی شیراز تعدادی پروژه افتتاح کردیم که برای اجرایی شدن این پروژه ها 41 میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده و اشتغال 135 نفر اشتغال را به دنبال داشته است ضمن انکه کلنگ اجرای دو طرح دیگر نیز به زمین زده شد.
وی با اشاره به افتتاح فاز دوم خط تولید انواع ورق های کامپوزیت در منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: این مجموعه هم از نظر دانش فنی برجسته بود و هم کارکرد و سرمایه گذاری و توسعه آن مناسب بود و در حال حاضر برای 200 نفر اشتغال ایجاد کرده و در طرح توسعه خود زمینه اشتغال 300 نفر را پیش بینی کرده است.
وی با اشاره به سهم 50 درصدی این کارخانه از بازار ورق کامپوزیت در کشور  ، توسط این شرکت افزود: به دست آوردن بازار فروش گامی مهم در روند موفقیت تولید است که درکنار بهره گیری از تکنولوژی و دانش روز دنیا زمینه صادرات را نیز فراهم می کند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه کارخانه پرمیوم باند مولفه های کارآفرینی، بازاریابی مناسب ، بهره گیری از تکنولوژی روز و زمینه های مناسب صادارات را دارد، باید مشکلات و موانع موجود در این کارخانه  به دقت بررسی شده و راهکارهای کارآمد برای بر طرف کردن این مشکلات ارائه شود.
وی قول مساعد داد: به زودی جلسات مورد نیاز برای رفع مشکلات این کارخانه با حضور مسئولان مربوطه برگزار خواهد شد.
تصاویر این بازدید را می تواندی در ذیل مشاهده کنید


بلاک گالری تصاویر

آمار بازدید

56.23K
6.55K
257
3834
9.71K